Cafeband, underholdning til det voksne publikum – 1 x 60 minutter

Caféband er en velspillende kvintet, som spiller smooth jazz, ballader, pop, swing og bossa samt internationalt kendte og danske “easy-listening”-numre for det modne publikum. Spiller også op ved arrangementer ved juletid, med det store jule program. Cafeband spiller til årets “Fest i Haven” som foregår i Kulturhaven bag Kultur centret i Taastrup

Moderne klassikere, musicalnumre og iørefaldende, “blødere” numre fra 1960erne og fremefter er Cafébands repertoire og fremføres med vokal, guitar, bas, piano og trommer. De fem har vidt forskellige musikalske rødder men har fundet sammen om et anderledes og meget “easy listening”-repertoire. Det giver ørenlyd og vellyd ved stearinlyset på de rødternede duge og de små scener.

Se også www.cafeband.dk

Varenummer (SKU): cafeband 60 minutter Kategori: Tags: , ,

7.600 DKK

Mulighed for betaling med EAN

På lager - Levering 1-3 dage

Vis delbetaling
×
Delbetaling
203 kr. pr. måned
36
48
60
Ved et samlet kreditbeløb på 7.600 kr. over 48 mdr.: Månedlig ydelse 203 kr. Samlede kreditomk. 2.136 kr. Samlet tilbagebetaling 9.736 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Betalingsservice) 13,49%. Der er fortrydelsesret.

Beskrivelse